Sportovec roku 2022

NEJLEPŠÍ V OKRESE ZA ROK 2022

30. ledna 2023 se v krásném prostředí porotního sálu v jičínském zámku konalo již tradiční vyhlášení „Nejúspěšnějších sportovců, trenérů, cvičitelů a sportovních kolektivů okresu Jičín za rok 2022“.

Skvělé bylo, že pořadatelé již nemuseli uplatňovat žádná hygienická protikoronavirová opatření, což přispělo i uvolněnější a příjemnější atmosféře. Akce se účastnila řada hostů, jmenujme alespoň Mg. Martinu Berdychovou a Dr. Rudolfa Cogana, kteří reprezentovali krajský úřad a starostu města Jičína Dr. Jana Malého, jehož úřad zdarma zapůjčil zmíněný porotní sál.

Na základě tradiční ankety byli pak vyhlášeni sportovci a jejich trenéři z řad 82 TJ/SK okresu a byli to právě ti, kteří okres skvěle reprezentují zejména v republikových soutěžích a často i na evropských a světových šampionátech.

Sport a tělovýchova se tak po dvou letech omezování kvůli epidemii koronaviru zase alespoň trochu navrátil k normálu …

Krásný byl i doprovodný program – hudební doprovod v provedení studentek pedagogické fakulty v Hradci Králové.

Vyhlášeni byli tito sportovci (uvádíme v abecedním pořadí) :

Michal BERÁNEK (Sokol Železnice, fotbal), velmi úspěšný záložník týmu, který vyhrál I.B třídu a s družstvem vede po polovině soutěže 1.A třídu - obrázek č. 1

Rudolf COGAN (TJ Nová Paka, triatlon), mistr světa veteránů v duatlonu, medailista z přeboru ČR - obrázek č. 2

Eliška CVRČKOVÁ (BSK TJ Jičín, basketbal), klíčová hráčka U17, hostuje v extralize v Trutnově, členka širšího kádru reprezentace - obrázek č. 3

Tadeáš ČEŘOVSKÝ (SKP JUDO Jičín, judo), bronzový na mistrovství ČR seniorů, 3.místo na mezinárodním turnaji nadějí, 5. místo na velké ceně Jičína - obrázek č. 4

Jiří DOLEJŠÍ (HBC Jičín, házená), kapitán a výrazná opora extraligových mužů, jeden z nej-lepších střelců týmu - obrázek č. 5

Jaromír ERLEBACH (TJ Nová Paka, kuželky), opora divizního týmu mužů, který bojuje o postup do ligy - obrázek č. 6

Lukáš FIŠAR (BK Nová Paka, lední hokej).odchovanec klubu, který startuje za muže i ju-niory v ligových soutěžích - obrázek č. 7

Martin HLAVA (HBC Jičín, házená). hráč základní sestavy extraligových mužů, spojka a produktivní střelec - obrázek č. 8

Rozárie KAZDOVÁ (Cyklo Jičín, cyklistika), vítězka Královéhradeckého poháru v kategorii 8-9 let - obrázek č. 9

Adam KLEJCH (TJ L.Bělohrad, stolní tenis), několikanásobný přeborník okresu v mládežnic-kých soutěžích, nyní klíčový hráč mužů v krajském přeboru - obrázek č. 10

Karolína MARŠÍKOVÁ (Žralok N.Paka, plavání), juniorská reprezentantka, mistryně ČR, čtyříkrát stříbrná, jednou bronzová, stříbrná i v dálkovém plavání - obrázek č. 11

Tomáš SEDLÁČEK (FK Kopidlno, fotbal), klíčová osobnost a trenér mužů v I.B třídě se zku-šenostmi v extralize - obrázek č. 12

Karolína STRÁNSKÁ (TJ Jičín, volejbal), pomohla jičínským dorostenkám vybojovat ligu, nyní i členka extraligového kádru Dukly Liberec v kategorii U18 - obrázek č. 13

Vojtěch STRÁNSKÝ (SC Jičín, orient. sporty), stříbrný na mistrovství světa ve Švédsku na horských kolech, mistr ČR ve sprintu, 2. místo v Českém poháru - obrázek č. 14

Adam ŠULC (DC Ostroměř, atletika), dvakrát zlatý na evropských hrách mládeže (dálka a překážky), na mistrovství ČR v dálce stříbrný (na dráze) a bronzový (v hale) - obrázek č. 15

Matěj TUMA (SC Jičín, orient. sporty), dvakrát bronzový na mistrovství ČR horských kol, trojnásobný mistr ČR a jednou stříbrný, vítěz Českého poháru - obrázek č. 16

Cvičitelka roku 2022 :

Andrea HAVELKOVÁ (Sokol Roškopov, ASPV), cvičitelka mládeže, vede závodníky s me-dailovým umístěním na přeboru ČR, trenérka biatlonu - obrázek č. 17

Trenéři :

Martin BAREŠ (HBC Jičín, házená), trenér žáků, suverénních přeborníků v kraji a úspěšných v žákovské lize ČR, sám bývalý mistr ČR dospělých - obrázek č. 18

Milan CVRČEK (BSK TJ Jičín, basketbal), trenér ligových kadetek U17 aspirujících na postup do nejvyšší republikové soutěže - obrázek č. 19


 

Petr KORDÍK (Cyklo Jičín, cyklistika), úspěšný trenér mládeže, organizátor Českého poháru v cyklokrosu, dále závodů horských i silničních kol - obrázek č. 20

Jiří KOTLÁŘ (AC TJ Jičín, atletika), trenér přípravky a mládeže, specializuje se na vrhače včetně reprezentanta Resla - obrázek č. 21

Milan LETOŠNÍK (SKP JUDO Jičín, judo), bývalý reprezentant ČR, úspěšný trenér mládeže i dospělých – medailistů z mistrovství ČR - obrázek č. 22

Tomáš MAREK (TJ L.Bělohrad, fotbal), velmi úspěšný trenér mužů v I. A třídě, který konso-lidoval tým v boji o postup do krajského přeboru - obrázek č. 23

Milan PETŘIVÝ (TJ L.Bělohrad, stolní tenis), úspěšný trenér mládeže i dospělých v okres-ních a krajských soutěžích - obrázek č. 24

Aleš PŮLPÁN (BK Nová Paka, lední hokej), velmi úspěšný trenér mužů v krajském přeboru a ve druhé lize - obrázek č. 25

Michal ŘEHÁČEK (Žralok N. Paka, plavání), trenér top-teamu plavců, mistrů republiky v let-ním i zimním bazénovém plavání, dálkovém plavání a olympiádě dětí - obrázek č. 26

Jiří ŠIMÁNEK (So Dřevěnice, volejbal), vede juniory U18, přeborníky kraje a mezikraje s Pardubicemi, vychoval pro extraligu v Dukla Liberec 4 hráče - obrázek č. 27

Nejlepší kolektiv mládeže : HBC Jičín, házená, mladší dorostenci, za postup z české ligy mezi osm nejlepších týmů ČR

Nejlepší kolektiv dospělých : SKP JUDO Jičín, judo, muži, za stříbrnou medaili v 1. lize mužů

                                         -nidrle-

Fotografie pořídila firma FOTO ULLRICH

Vyhlášení bylo uspořádáno za přispění ČUS, Královéhradecké kraje, měst a obcí okresu Jičín


 

 

 

 

 

 

 

Obrázky

Soubory ke stažení

Vyhledávání

Novinky

Výsledky 19.2.2024

17. kolo - 1.třída muži: TJ Jičín C-TJ Lázně Bělohrad B 9:9 Karták Kryštof a Doule Petr 3 - Ordáň Martin 3,5 TJ Sokol Železnice A-SK Miletín A 16:2 Vraštil Jiří a Rohlíček…

více »

Výsledky 12.2.2024

16. kolo - 1.třída muži: TJ Jiskra Hořice A-SK Miletín A 12:6 Vzorek Rudolf a Polák Roman 4,5 -  Rychtera Daniel 2,5 TJ Sokol Radim B - TJ Sokol Chlumec n.C. C 12:6…

více »

VÝSLEDKY 5.2.2024

VÝSLEDKY STOLNÍ TENIS 5.2.2024 1. třída muži : Chlumec C-Hořice A 5:13 (Leden,Jeřábek 1,5-Polák,Vzorek 4,5), St.Paka B-Radim B 10:8 (Pánek 3,5-Myšík,Stříbrný 2,5), Hořice B…

více »

VÝSLEDKY 29.1.2024

WEB UNIE SPORTU JIČÍNSKA VÝSLEDKY  29.1.2024 STOLNÍ TENIS 1.třída muži : Hořice A-L.Bělohrad B 15:3(Vzorek,Polák 4,5-Fejfar,Zívr 1,5), Butoves A-Miletín A 13:5(Grym…

více »

Novinky 22.1.2024

WEB UNIE SPORTU JIČÍNSKA VÝSLEDKY  22.1.2024 STOLNÍ TENIS 1.třída muži : St.Paka B-Hořice A 14:4(Krtička 4,5-Polák 2), Hořice B-Chlumec C  13:5(J.Zelený 4,5…

více »

Výsledky 14.1.2024

WEB UNIE SPORTU JIČÍNSKA VÝSLEDKY  15.1.2024 STOLNÍ TENIS 1.třída muži : Hořice A-Butoves A 18:0(Vzorek,Polák,Štěpánek,Pozler 4,5), Chomutice A-L.Bělohrad B 8:10…

více »
všechny novinky

Menu