VK SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ

Loděnice VK Slavia

Loděnice byla postavena kolem roku 1918 jako "nová" vojenská plovárna. Nahrazovala "starou" vojenskou plovárnu, která byla umístěna na levém břehu Orlice naproti dnešnímu zimnímu stadionu a musela ustoupit regulaci řeky Orlice. Správce plovárny byl pan Hušek. I s ním byla plovárna roku 1978 převedena do majetku TJ Slavia Hradec Králové a od té doby je v užívání klubu. V roce 2005 došlo k převodu majetku z TJ Slavia na VK Slavia.

Jedná se o vodácko-turistický klub, kde není sportovní náplní pouze kanoistika. Věnují se také jiným sportům, například lyžování, cyklistika, horolezectví a další volnočasové aktivity. Klub má okolo 150 členů (50 mládež, 100 dospělých). Poslední roky se daří nabírat nové členy jak z řad dětí, tak i dospělých.

Oddíl vedou proškolení cvičitelé a instruktoři vodní turistiky, kteří jsou oprávněni organizovat tábory a zotavovacích akce. Mají kvalifikaci zdravotníků zotavovacích akcí pro mládež a dorost a další odborná školení.

Nejzajímavější informace předsedy Petra Dittricha:

Klub má každý rok rozpočet okolo jednoho milionu Kč. Snaží se využívat všech možných dotačních programů (NSA, město Hradec Králové, Královéhradecký kraj, Český svaz kanoistů a dalších osobní zdroje). V posledních letech využil klub také investiční dotaci na přívěs v hodnotě 100 000 Kč od města Hradec Králové a 100 000 Kč od Královéhradeckého kraje. Řádná dotace přímo na takový druh potřeby však neexistuje.

Stav sportoviště je díky skromnosti a soběstačnosti klubu vyhovující a nejsou třeba žádné velké zásahy. Loděnice disponuje šatnami, zázemím pro lodě a zděnou klubovnou. Prostory šaten a skladů by si zasloužily rekonstrukci dřevěné budovy. Velkou součástí klubu je autobus s přívěsem na lodě, který je hojně využíván při cestách za divokou vodou a na jiné druhy soustředění. Součástí loděnice je také dětské hřiště s houpačkami.

V zimě vodáci využívají jednou týdně třetinu plaveckého bazénu k trénování, kde je jim poskytnuto i zázemí pro lodě.  

Závěr Jakuba Lejska:

Při návštěvě sportoviště jsme mohli vidět, že jsou součástí oddílu šikovní, zruční a nadšení lidé. Hodně práce jsou schopni udělat sami. Klubu tak postačí drobné finanční dotační prostředky na údržbu celého areálu včetně jejich autobusu. Na oddílu je mi sympatické, že se u nejmenších dětí věnují nejen vodáctví ale i velké škále volnočasových aktivit. Následně pak vychovávají sportovce pro celorepublikové závody.

Vyhledávání

Novinky

MAPING hradeckých sportovišť – Sportovní areál Bavlna

V rámci mapingu sportovišť předseda okresní organizace Jakub Lejsek zavítal do sportovního areálu a fotbalové akademie Bavlna. 

více »

VALNÁ HROMADA KHUS - 2022

‼Středa 15. června v 16,30 hod.‼ TJ Slavia, Hradec Králové, Tř. Nejedlého 1216

více »

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY - příspěvky na sport

Příspěvky na sportovní aktivity vnímají pojišťovny jako investici do lepšího zdravotního stavu svých pojištěnců.

více »

MAPING hradeckých sportovišť - TK Dynamo HK

Čtvrtá návštěva předsedy KHUS Jakuba Lejska v rámci mapování hradeckých sportovišť patřila Tenisovému klubu Dynamo Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - loděnice VK Slavia HK

Třetí mapování hradeckých sportovišť předsedy KHUS Jakuba Lejska, tentokrát na loděnici VK Slavia Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - hala Třebeš

Předseda KHUS Jakub Lejsek pokračoval v mapování hradeckých sportovišť ve Sportovní hale Třebeš

více »
všechny novinky

Menu