TK DYNAMO HRADEC KRÁLOVÉ

TK Dynamo Hradec Králové – tenisový klub

Tenisové kurty, které se nachází v městské části Kukleny, jsou rozděleny na dvě části. Menší s klubovnou a třemi kurty v Janáčkově ulici a větší část se šesti kurty v Honkově ulici. Klubovna má původní šatny se starými skříněmi, tabulí s výsledky a zasedací místností. Celá budova klubovny je starší, a ne moc reprezentativní. Patří jednomu členovi klubu, který ji odkoupil od VČE a nyní pronajímá klubu. Součástí kurtů s klubovnou je také tréninková zeď a zázemí pro údržbu kurtů a antuku.

Větší část se šesti kurty disponuje technikou na postavení kryté nafukovací haly, která se od doby Covidu nepronajímá, jelikož provozovatel, který si pronajímal 2 kurty již nemá zájem. Hledá se nový nájemce o využití haly, jelikož to klubu přináší zásadní příjem do kasy, který umožňuje klubu více tréninků a příležitostí. Součástí šesti kurtů je také tréninková zeď, venkovní bazén a patrové buňky se šatnami.

Počet členů klubů je okolo 120, z toho zhruba 20 dětí a dorostu.

 

Nejzajímavější informace předsedy Karla Kladívka:

Celkový problém klubu je pozemkové vlastnictví různých organizací, fondů a úřadů, na kterém je stavba i kurty. Klub se snaží využívat všech dotací, na které je schopen dosáhnout a dále si pomáhá členskými příspěvky. Dalším problémem je neschopnost platit přes celý den správce kurtů. Kvůli tomu je klub nucen mít omezené hodiny otevírací doby. Rozpočet se pohybuje mezi 500 000 až 600 000 Kč za rok. 

Klub patří mezi menší ve městě, které postupně doplácí na profesionální systém a zázemí větších klubů jako je Tenis centrum u soutoku. Vyhlídky do nejbližších let jsou především závislé na pronájmu kryté haly a s tím souvisejícími příjmy klubu.

V průběhu roku 2021 jsme získali od města Hradec Králové v programu na rozvoj a údržbu sportovišť dotaci ve výši 40 000 Kč. Tento příspěvek spolu s podílem klubu ve výši 15 500 Kč byl použit na nákup antuky na celoroční údržbu kurtů. Dále byly zakoupeny 4 nové tenisové sítě a 3 nové pohledové plachty.

 

Závěr Jakuba Lejska:

Dobře situovaný areál v městské části Kukleny, která se poslední dobou velice pozitivně rozvíjí. Bohužel klub doplácí na to, že většinově nedisponuje pozemky pod sportovištěm. Je pak složité investovat větší finanční obnosy do obnovy areálu. Obecně v klubech tohoto typu chybí zapojení mladých ambiciózních funkcionářů.

Vyhledávání

Novinky

MAPING hradeckých sportovišť – Sportovní areál Bavlna

V rámci mapingu sportovišť předseda okresní organizace Jakub Lejsek zavítal do sportovního areálu a fotbalové akademie Bavlna. 

více »

VALNÁ HROMADA KHUS - 2022

‼Středa 15. června v 16,30 hod.‼ TJ Slavia, Hradec Králové, Tř. Nejedlého 1216

více »

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY - příspěvky na sport

Příspěvky na sportovní aktivity vnímají pojišťovny jako investici do lepšího zdravotního stavu svých pojištěnců.

více »

MAPING hradeckých sportovišť - TK Dynamo HK

Čtvrtá návštěva předsedy KHUS Jakuba Lejska v rámci mapování hradeckých sportovišť patřila Tenisovému klubu Dynamo Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - loděnice VK Slavia HK

Třetí mapování hradeckých sportovišť předsedy KHUS Jakuba Lejska, tentokrát na loděnici VK Slavia Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - hala Třebeš

Předseda KHUS Jakub Lejsek pokračoval v mapování hradeckých sportovišť ve Sportovní hale Třebeš

více »
všechny novinky

Menu