TJ SOKOL MALŠOVICE

Sportoviště nacházející se  v malebné městské části Malšovice je určeno pro fotbal a volejbal. Součástí klubu je i oddíl ASPV a turistiky. V majetku Sokola je toto sportoviště včetně přilehlé šatnové budovy, kterou dostali sokolové teprve nedávno darem od města. Dalším majetkem Sokola je i chalupa v Orlických horách v osadě Hadinec. V areálu se nachází 1 fotbalové hřiště, malá tréninková travnatá plocha, 3 antukové volejbalové kurty a 1 travnatý kurt pro nohejbal a volejbal. Vedle hlavní travnaté plochy se nachází další plocha rozměrů fotbalového hřiště, která je však zatím v nefunkčním stavu.

 

TJ Sokol MalšoviceTJ Sokol Malšovice

 

Nejzajímavější informace předsedy Stanislava Libřického:

 TJ Sokol Malšovice má v současné době okolo 200 sportovců. Fotbalisté hrají krajskou B třídu a součástí fotbalového oddílu je také mládež. Volejbalisté jsou pravidelnými účastníky okresního přeboru. Oddíl ASPV pořádá cvičení nejen pro dospělé, ale i pro děti. Sokolové pravidelně využívají dotace Národní sportovní agentury “Můj klub“ a také městskou podporu na údržbu fotbalového hřiště.

 

Hlavní budova nabízí dvě šatny v přízemí a dvě šatny v patře. Dále jsou vedle hlavní budovy čtyři provizorní již přes 20 let staré buňky, které jsou v nevyhovujícím stavu bez vody, ale klub i přesto takto funguje. Oddíl volejbalu má poté svůj „vagón“, kde poskytuje drobné občerstvení a slouží jako klubovna. Všechny opravy, drobné inovace a údržba areálu jsou prováděny svépomocí vzhledem k finančnímu stavu místního Sokola.

 TJ Sokol MalšoviceTJ Sokol Malšovice

Závěr Jakuba Lejska:

Areál, ve kterém jsem sportovně prožil téměř 7 volejbalových let, má bohužel svá nejlepší léta za sebou. Z důvodu finančních možností Sokola je řešena pouze základní funkčnost spolku a jeho sportovního areálu. Nová sportovní krev a mladický impuls by určitě malšovákům pomohl a prospěl.

 

Obrázky

Vyhledávání

Novinky

Sportovci roku 2023 města Hradec Králové

Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy města Hradec Králové v kategorii mládeže a kategorii dospělých budou v rámci slavnostního večera vyhlášeni a oceněni. Dále budou…

více »

Podněty z SK, TJ a územních pracovišť ČUS k přípravě zákona o sportu

Vážení představitelé sportovních spolků, klubů, tělovýchovných jednot,   k této zprávě je přiložen dopis předsedy ČUS Miroslava Jansty s výzvou a možností pro…

více »

JAK UZAVŘÍT DPP PO NOVELE ZÁKONÍKU PRÁCE?

Převážná část novely je účinná již od 1. 10. 2023, některá ustanovení nabývají účinnosti později. Novela mimo jiné rozšiřuje informační povinnost zaměstnavatele uzavírajícího…

více »

DOTAČNÍ VÝZVA MŮJ KLUB 2024

Národní sportovní agentura zveřejnila Výzvu MŮJ KLUB 2024. Výzva je zaměřena na podporu sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot, které se věnují sportování mládeže…

více »

Slunečná neděle přivedla na Den náborů a sportu rekordní počet dětí!

Druhou záříjovou neděli se uskutečnil ve venkovním areálu Slavie v Orlické kotlině třetí ročník Dne náborů a sportu za účasti celkem 42 sportovních klubů z Hradce Králové.

více »

Národní sportovní agentura zveřejnila výzvy MŮJ KLUB 2023 a MŮJ KLUB 2023 – Pohyb a zdraví – 2. kolo

Druhé kolo tradičních dotačních výzev je spuštěno od 13. září do 9. října a je určena žadatelům prvního kola, kteří neuspěli z důvodu administrativní chyby. 

více »
všechny novinky

Menu