SPORTOVNÍ AREÁL BAVLNA

Bavlna – sportovní areál

 

Bavlna, to je moderní sportovní areál, který se nachází v městské části Labská kotlina nedaleko centra Hradce Králové a byl slavnostně otevřen v roce 2012.

 

Stavba je dílem Ing. arch. Tomáše Vymetálka. Celková investice byla 110 mil. korun. Tribuna se zázemím je pro 335 sedících diváků. Ubytovna pro mládež má 4 podlaží s kapacitou 45 lůžek + 6 bytových jednotek.

 

V prvé řadě je sportoviště zaměřeno na fotbal, ale jsou zde také sportoviště na basketbal, volejbal a házenou. V areálu je i 80metrová tartanová dráha, která je určena k základům atletiky, pískové doskočiště a hřiště na petanque. Na své si přijdou maminky se svými dětmi, které v části areálu naleznou herní prvky pro své ratolesti.

 

Sportoviště je maximálně využité. Čtyři družstva zde hrají celkem 60 mistrovských zápasů. V létě mimo jiné i přípravné zápasy. Probíhají zde rovněž předzápasové tréninky. Hlavní plocha je i chvílemi přetížená. Ve starém areálu zde byly pouze buňky jako šatny, škvára včetně násypu. Je zde osvětlená umělá plocha menších rozměrů i druhá umělá plocha. Ostatní plochy jsou využívány každý den (školy, školky, rodiny s dětmi, dětské cvičení, kopaná veřejnosti).

 

Karel Krejčík – při podzimní návštěvě správce areálu Bavlna

 

Jako hráč působil v těchto klubech: Předměřice, Spartak Hradec Králové (zde si zahrál i nejvyšší soutěž 1. fotbalovou ligu), Choceň, Týniště, Třebechovice, Broumov, Černilov, Malšovice či Sendražice. Na trenérské lavičce začal v Předměřicích spolu se svým tátou, dále trénoval například týmy v Olympii Hradec, Chocni, Náchodě, Lázních Bohdaneč, Živanicích, Spartaku a FC Hradec Králové (mládež či dospělé). Stále aktivně nastupuje za starší pány hradeckých "Votroků". Byl rovněž členem trenérsko-metodické komise OFS Hradec Králové.

A dle něho:

,,Sportování mládeže záleží především na trenérech a také na učitelích tělocviku, kteří dokáží pozitivně motivovat k pohybu a ukázat jim cestu ke sportu. Proto je tyto profese potřeba náležitě ocenit a motivovat správné lidi, aby chtěli sport dělat. Předčasná specializace – začínají od školiček fotbalu, chybí všestrannost v tréninku, moc se řeší výsledky, měli by mít rozmanitější program, aby se rozvíjeli celkově. Dětem chybí přirozená síla“.

 

Akademie mládeže – FC Hradec Králové

Akademie spolupracuje s FAČR a byla založena 1. 7. 2012. Je propojená se Základní školou Sever a dalšími středními školami dle preferencí jednotlivých hráčů. Zajišťuje tyto kategorie chlapců U16, U17, U18, 19. Kromě hřiště Bavlny využívá i hřiště Dukly (obnovená, nové 3 hřiště). Mladí sportovci mají fungující internát včetně stravy. Jsou pod drobnohledem kvalitních, zkušených, odborně vzdělaných trenérů a pedagogů. Filosofie klubu je zaměřena na práci s vlastními odchovanci a talentovanou mládeží z blízkého, ale i ze širokého okolí. Fotbalová akademie má zastoupení ve všech nejvyšších dorosteneckých a žákovských soutěžích.

 

Závěr Jakuba Lejsek: do budoucna je potřeba, aby cílem různých koncepcí zaměřených na sport, ať už těch městských, krajských i svazových bylo, aby takovéto akademie měly i další kolektivní i individuální sporty. Nesmí bohužel skončit jen u koncepce, ale důležitá je realizace takových projektů, a ještě důležitější je, najít lidi, kteří se toho chopí. Cílem by mělo být propojit v rámci těchto projektů akademií sportovce, kvalitní a vzdělané trenéry, pedagogy, psychology včetně kvalitního zázemí i služeb jako je stravování, ubytování. Jako součást akademie nesmí chybět také regenerace a rehabilitace.

Vyhledávání

Novinky

MAPING hradeckých sportovišť – Sportovní areál Bavlna

V rámci mapingu sportovišť předseda okresní organizace Jakub Lejsek zavítal do sportovního areálu a fotbalové akademie Bavlna. 

více »

VALNÁ HROMADA KHUS - 2022

‼Středa 15. června v 16,30 hod.‼ TJ Slavia, Hradec Králové, Tř. Nejedlého 1216

více »

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY - příspěvky na sport

Příspěvky na sportovní aktivity vnímají pojišťovny jako investici do lepšího zdravotního stavu svých pojištěnců.

více »

MAPING hradeckých sportovišť - TK Dynamo HK

Čtvrtá návštěva předsedy KHUS Jakuba Lejska v rámci mapování hradeckých sportovišť patřila Tenisovému klubu Dynamo Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - loděnice VK Slavia HK

Třetí mapování hradeckých sportovišť předsedy KHUS Jakuba Lejska, tentokrát na loděnici VK Slavia Hradec Králové

více »

MAPING hradeckých sportovišť - hala Třebeš

Předseda KHUS Jakub Lejsek pokračoval v mapování hradeckých sportovišť ve Sportovní hale Třebeš

více »
všechny novinky

Menu