Olympia Hradec Králové

"fotbalový areál, který má budoucnost"

 

Sportovní areál Olympia je tradičním zázemím fotbalových klubů v Hradci Králové. Po dlouholetých různých etapách klubu FC Olympia Hradec Králové působí v areálu aktuálně pouze mužstvo mužů hrající Okresní přebor a fotbalová hřiště tak využívají další fotbalové kluby z Hradce Králové.

Od roku 2006 přešlo sportoviště do správy Technických služeb města Hradec Králové, které provádí kromě pravidelné údržby a servisu sportovcům také postupné úpravy areálu, opravy a inovace. Do proběhlých a plánovaných oprav patří například rekonstrukce tribuny, opravy záchytných sítí, rekonstrukce malé umělé plochy, výměny světel, vybudování závlahových systémů, regenerační zásahy na fotbalových hřištích atd.

Olympia Hradec Králové

Technické služby se potýkají s problematikou chybějícího projektu pro hlavní budovu, která již nevyhovuje moderním požadavkům na vybavení a zázemí fotbalových soutěží. Tato problematika se řeší díky šéfovi hradeckých sportovišť Michalu Koťanovi a areál začíná nabírat správný směr tak, aby byl v budoucnu plně využit. V plánu je také rozsáhlá rekonstrukce druhé budovy šaten, která by po úpravách mohla sloužit jako plnohodnotné zázemí pro družstva žen FC HK. Dále se nabízí možnost zbourání nevyužitých skladů a udělat zde parkoviště pro lepší dostupnost areálu.

Areál je tedy plně využitý, když zde získalo družstvo žen FC Hradec Králové možnost svého domácího hřiště a tréninkového zázemí. Dále zde trénují mládežnická družstva FC Hradec Králové žen a mládež FC Slavia Hradec Králové (mládež byla spojena s FC Olympia HK)

Olympia Hradec Králové

Hřiště má díky certifikaci hostit utkání až pro soutěž ČFL (třetí nejvyšší soutěž). Hlavním cílem je realizovat myšlenku vzniku Centra ženského fotbalu na Olympii.

Olympia Hradec Králové

Závěr Jakuba Lejska:

V areálu Olympia jsme konstruktivní debatou strávili čas se šéfem sportovišť Michalem Koťanem, který je odborníkem nejenom na trávníky, ale má i komplexní nadhled nad fungováním a chodem všech hradeckých sportovišť. I těch, které pod něj nespadají.  Za mě má areál obrovský potencionál, už jenom tím, že je umístěn v rozvíjející se lokalitě Kukleny. Tým FC Hradec Králové ženy je na vzestupu a zasloužil by si moderní domácí stánek.