LTC Hradec Králové

Tenisový klub LTC Hradec Králové
Toto sportoviště je jedno z největších tenisových center v Hradci Králové s obrovským sportovním potenciálem. Ihned vidíme jeden z mála centr kurtů s velkou betonovou tribunou v České republice. Areál byl vybudován v 50. letech. Bylo zde k dispozici 12 tenisových kurtů, z toho jeden center kurt a jeden kurt s menší tribunou. U dalších kurtů byla již zabudovaná technika pro nafukovací halu. Dále zde fungovaly volejbalové kurty, betonové hřiště na basketbal, pevná tenisová hala s jedním kurtem či golfový simulátor. Dále byly připraveny tyto prostory: posilovna a regenerační zařízení, hlavní budova s velkým množstvím zázemí jako šatny, zasedací místností pro velké tenisové turnaje až po možnost ubytování. Jedná se o skvělou lokalitu, která je ideálně odlehlá od nejbližší zástavby. Je však v docházkové vzdálenosti od centra města, Malšovic či Slezského Předměstí.
 
LTC Hradec KrálovéLTC Hradec Králové
 
Nejzajímavější informace předsedy Petra Havla:
Celý areál a jeho provozování se nachází v patové situaci z důvodu umístění na více pozemcích a samotného vlastnictví sportoviště mezi státem, klubem LTC a soukromým majitelem. Probíhají soudy a jednotlivé subjekty čelí obviněním druhých. Soukromý subjekt nemá zájem danou věc posunout dál a stát taktéž nekomunikuje. Celý problém nastal z důvodu nevyjasněných majetkových záležitostí. Nikde není dohledatelné, jaké části pozemků a sportoviště patří daným majitelům. Dříve vlastnila sportoviště TJ Slavia Hradec Králové, která však kurty předala v roce 1991.
Klub LTC nemá žádné stálé registrované členy, kteří by hráli pod hlavičkou LTC soutěže. Funguje zde pouze veřejnost, která kurty navštěvuje. Klub tedy nedosáhne téměř na žádné dotace.
Závěr Jakuba Lejska:
Nynější stav je tristní a areál je podle mého pohledu zralý celý na přestavbu. Jedná se o absolutně nevyužitý potenciál nadčasově vystavěného tenisového areálu, který nyní pouze chátrá za stínem podivných událostí a soudních řízení. Budova je zisková pouze za pronájmem prostor AC klubu a 2 kanceláří soukromých firem. Kurty se pronajímají veřejnosti, ale naplnění není i z důvodu stavu jednotlivých kurtů velké. Dva kurty jsou již dokonce zarostlé porostem a stromy (kurty s připravenou technikou pro zastřešení). Pevná tenisová hala má z důvodu nevyužití přerušený provoz.

Obrázky

Vyhledávání

Novinky

Slunečná neděle přivedla na Den náborů a sportu rekordní počet dětí!

Druhou záříjovou neděli se uskutečnil ve venkovním areálu Slavie v Orlické kotlině třetí ročník Dne náborů a sportu za účasti celkem 42 sportovních klubů z Hradce Králové.

více »

Národní sportovní agentura zveřejnila výzvy MŮJ KLUB 2023 a MŮJ KLUB 2023 – Pohyb a zdraví – 2. kolo

Druhé kolo tradičních dotačních výzev je spuštěno od 13. září do 9. října a je určena žadatelům prvního kola, kteří neuspěli z důvodu administrativní chyby. 

více »

Třetí ročník Dne náborů a sportu 2023 je za dveřmi!

Náborová akce Den náborů a sportu opět druhou záříjovou neděli ukáže královéhradecké veřejnosti možnost nejen klubového sportování, ale i volnočasových aktivit pro děti, mládež i…

více »

Inspirace pro hradecká sportoviště v partnerském polském Walbrzychu

Přinášíme vám informace o víceúčelové sportovní hale v polském Walbrzychu, které je partnerským městem Hradce Králové. Předseda Královéhradecká unie sportu Jakub Lejsek Walbrzych…

více »

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, sportovních kolektivů a osobností v oblasti sportu 2022

Město Hradec Králové ve spolupráci s Královéhradeckou unií sportu připravilo druhé společné vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, sportovních kolektivů a osobností města Hradec…

více »

Přehled podpory zdravotních pojišťoven na pohybové a sportovní aktivity

Přinášíme vám informace o jedné z možných podpor vašim svěřencům, respektive jejich rodičům. Podporou mohou být příspěvky zdravotních pojišťoven na pohybové a sportovní…

více »
všechny novinky

Menu