LTC Hradec Králové

Tenisový klub LTC Hradec Králové
Toto sportoviště je jedno z největších tenisových center v Hradci Králové s obrovským sportovním potenciálem. Ihned vidíme jeden z mála centr kurtů s velkou betonovou tribunou v České republice. Areál byl vybudován v 50. letech. Bylo zde k dispozici 12 tenisových kurtů, z toho jeden center kurt a jeden kurt s menší tribunou. U dalších kurtů byla již zabudovaná technika pro nafukovací halu. Dále zde fungovaly volejbalové kurty, betonové hřiště na basketbal, pevná tenisová hala s jedním kurtem či golfový simulátor. Dále byly připraveny tyto prostory: posilovna a regenerační zařízení, hlavní budova s velkým množstvím zázemí jako šatny, zasedací místností pro velké tenisové turnaje až po možnost ubytování. Jedná se o skvělou lokalitu, která je ideálně odlehlá od nejbližší zástavby. Je však v docházkové vzdálenosti od centra města, Malšovic či Slezského Předměstí.
 
LTC Hradec KrálovéLTC Hradec Králové
 
Nejzajímavější informace předsedy Petra Havla:
Celý areál a jeho provozování se nachází v patové situaci z důvodu umístění na více pozemcích a samotného vlastnictví sportoviště mezi státem, klubem LTC a soukromým majitelem. Probíhají soudy a jednotlivé subjekty čelí obviněním druhých. Soukromý subjekt nemá zájem danou věc posunout dál a stát taktéž nekomunikuje. Celý problém nastal z důvodu nevyjasněných majetkových záležitostí. Nikde není dohledatelné, jaké části pozemků a sportoviště patří daným majitelům. Dříve vlastnila sportoviště TJ Slavia Hradec Králové, která však kurty předala v roce 1991.
Klub LTC nemá žádné stálé registrované členy, kteří by hráli pod hlavičkou LTC soutěže. Funguje zde pouze veřejnost, která kurty navštěvuje. Klub tedy nedosáhne téměř na žádné dotace.
Závěr Jakuba Lejska:
Nynější stav je tristní a areál je podle mého pohledu zralý celý na přestavbu. Jedná se o absolutně nevyužitý potenciál nadčasově vystavěného tenisového areálu, který nyní pouze chátrá za stínem podivných událostí a soudních řízení. Budova je zisková pouze za pronájmem prostor AC klubu a 2 kanceláří soukromých firem. Kurty se pronajímají veřejnosti, ale naplnění není i z důvodu stavu jednotlivých kurtů velké. Dva kurty jsou již dokonce zarostlé porostem a stromy (kurty s připravenou technikou pro zastřešení). Pevná tenisová hala má z důvodu nevyužití přerušený provoz.

Obrázky

Vyhledávání

Novinky

Sportovci roku 2023 města Hradec Králové

Nejúspěšnější sportovci a sportovní kolektivy města Hradec Králové v kategorii mládeže a kategorii dospělých budou v rámci slavnostního večera vyhlášeni a oceněni. Dále budou…

více »

Podněty z SK, TJ a územních pracovišť ČUS k přípravě zákona o sportu

Vážení představitelé sportovních spolků, klubů, tělovýchovných jednot,   k této zprávě je přiložen dopis předsedy ČUS Miroslava Jansty s výzvou a možností pro…

více »

JAK UZAVŘÍT DPP PO NOVELE ZÁKONÍKU PRÁCE?

Převážná část novely je účinná již od 1. 10. 2023, některá ustanovení nabývají účinnosti později. Novela mimo jiné rozšiřuje informační povinnost zaměstnavatele uzavírajícího…

více »

DOTAČNÍ VÝZVA MŮJ KLUB 2024

Národní sportovní agentura zveřejnila Výzvu MŮJ KLUB 2024. Výzva je zaměřena na podporu sportovních klubů, tělovýchovných a tělocvičných jednot, které se věnují sportování mládeže…

více »

Slunečná neděle přivedla na Den náborů a sportu rekordní počet dětí!

Druhou záříjovou neděli se uskutečnil ve venkovním areálu Slavie v Orlické kotlině třetí ročník Dne náborů a sportu za účasti celkem 42 sportovních klubů z Hradce Králové.

více »

Národní sportovní agentura zveřejnila výzvy MŮJ KLUB 2023 a MŮJ KLUB 2023 – Pohyb a zdraví – 2. kolo

Druhé kolo tradičních dotačních výzev je spuštěno od 13. září do 9. října a je určena žadatelům prvního kola, kteří neuspěli z důvodu administrativní chyby. 

více »
všechny novinky

Menu