BOX CLUB Hradec Králové

Box Club Hradec Králové
Box Club Hradec Králové je boxerský klub, který se zaměřuje prioritně na výchovu mládeže v centru Hradce Králové. Od roku 2017 působí v prostorách Gayerových kasáren, kde našli své útočiště po panu Patočkovi. Box, boxing, zastarale rohování, je úpolový sport, pěstní boj dvou soupeřů podobné hmotnostní kategorie, snažících se pomocí úderů pěstmi na pravidly povolenou část hlavy a těla zvítězit buď získáním bodové převahy, nebo vítězství K.O.
 
Box Club Hradec KrálovéBox Club Hradec Králové
 
Nejzajímavější informace předsedy Adama Pirnera:
Dotace řešíme ve spolupráci s golfovým klubem Na Vrších. V roce 2021 jsme bohužel na dotaci nedosáhli kvůli pozdnímu dodání vyúčtování a administrativním chybám. Město však přiložilo pomocnou ruku a odpustilo nám část nájemného. V minulých letech město hradilo 60-80 % nákladů, ve kterých byl především nájem.
Klub sdružuje cca 60 členů, z toho 23 dětí ve věku 10-15 let. V začátcích jde především o hru a zábavu a netlačí se na děti s drilem. Snaží se dětem ukázat, že i box je zábavným sportem, který není o bolesti a krvi a dbají na předání základních principů bojových umění mládeži. Zápasí spíše starší jednotlivci, většinou ve věku 14-15 let. Soutěž je rozdělena do čtyřech oblastí. Box Club vychoval za svou krátkou historii již mládežnického mistra České republiky, Daniela Pulce. Dospělí zápasníci mají pravidelné soutěže.
Závěr Jakuba Lejska: Sportovní klub umí využít prostor kasáren, který by zřejmě zel prázdnotou. Klub je zde spokojený a sportoviště postupně vlastními silami vylepšuje. Bohužel další případ malého spolku, který nemá možnost zaměstnat administrátora, který by pomáhal s dotacemi, vyúčtováním a ekonomikou klubu. „Ale Box je jako jazz. Kvalitní, ale jen málo lidí ho umí docenit.“ - George Foreman.

Obrázky

Vyhledávání

Novinky

Slunečná neděle přivedla na Den náborů a sportu rekordní počet dětí!

Druhou záříjovou neděli se uskutečnil ve venkovním areálu Slavie v Orlické kotlině třetí ročník Dne náborů a sportu za účasti celkem 42 sportovních klubů z Hradce Králové.

více »

Národní sportovní agentura zveřejnila výzvy MŮJ KLUB 2023 a MŮJ KLUB 2023 – Pohyb a zdraví – 2. kolo

Druhé kolo tradičních dotačních výzev je spuštěno od 13. září do 9. října a je určena žadatelům prvního kola, kteří neuspěli z důvodu administrativní chyby. 

více »

Třetí ročník Dne náborů a sportu 2023 je za dveřmi!

Náborová akce Den náborů a sportu opět druhou záříjovou neděli ukáže královéhradecké veřejnosti možnost nejen klubového sportování, ale i volnočasových aktivit pro děti, mládež i…

více »

Inspirace pro hradecká sportoviště v partnerském polském Walbrzychu

Přinášíme vám informace o víceúčelové sportovní hale v polském Walbrzychu, které je partnerským městem Hradce Králové. Předseda Královéhradecká unie sportu Jakub Lejsek Walbrzych…

více »

Vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, sportovních kolektivů a osobností v oblasti sportu 2022

Město Hradec Králové ve spolupráci s Královéhradeckou unií sportu připravilo druhé společné vyhlášení nejúspěšnějších sportovců, sportovních kolektivů a osobností města Hradec…

více »

Přehled podpory zdravotních pojišťoven na pohybové a sportovní aktivity

Přinášíme vám informace o jedné z možných podpor vašim svěřencům, respektive jejich rodičům. Podporou mohou být příspěvky zdravotních pojišťoven na pohybové a sportovní…

více »
všechny novinky

Menu